ابزارهای بهبودی

جلسه جاذبه
این جلسات هر جمعه، در اجتماع درمان مدار وردیج (VTC) برگزار می شود. در این جلسات علاوه بر مقیمان و خانواده ایشان، بهبود یافتگان ترخیص شده از این مرکز نیز شرکت می کنند.
در ابتدا برنامه شاد موسیقی و آواز در یک محیط گرم و صمیمی توسط معتادان بهبود یافته اجرا می شود.
سپس یکی از معتادان بهبود یافته با مقطع پاکی و تجربه قابل قبول در حوزه اعتیاد، به عنوان گرداننده جلسه به زبان ساده و قابل درک برای مقیمان با پاکی مقاطع پایین و خانواده های ایشان در خصوص چگونگی حفظ پاکی و یک زندگی شاد به دور از نه تنها مواد مخدر و محرک، بلکه از تمامی وابستگی ها صحبت می کند.
سپس مقیمان و مهمانان حاضر در جلسه که اعضای بهبود یافته با مقاطع مختلف پاکی هستند، پاکی خود را جشن گرفته و جشن تولد یک سالگی، دو سالگی و ... نیز برگزار شده و هر یک از اعضایی که جشن تولدشان را جشن می گیرند با بیان حال و احساس و شمه ای از تجربه خود، الگو و مثال زنده ای می شوند برای یک زندگی موفق و شاد بدون مواد مخدر و محرک.
آقای فروهر پایه گذار اجتماع درمان مدار وردیج (VTC) با بیش از ۳۰ سال پاکی و با در اختیار داشتن دانش نظری و تجربی برنامه های ۱۲ قدمی در داخل و خارج کشور نیز به فراخور اقتضای زمان، در بیشتر جلسات حضور داشته و برای حضار از تجربیات خود سخن می گوید.

کلوپ بهبودیافتگان
کلوپ بهبود یافتگان از یک کافی شاپ شیک و مدرن مجهز به سیستم نورافشانی آرام بخش و یک میز بیلیارد و پلی استیشن (PS3) ، تشکیل شده است. آوای موسیقی آرام و دلنشیینی که در این محیط پخش می شود، فضایی آکنده از آرامش را برای اوقات فراغت مقیمان و خانواده های آنان به وجود می آورد. در این کافی شاپ انواع نوشیدنی سرد و گرم و فست فود سرو می شود.
این کافی شاپ درطی هفته در ساعات خاص پذیرای مقیمان مقیم مرکز است. در روزهای ملاقات مقیمان با خانواده های خود و نیز روزهای تشکیل جلسات جاذبه در روز جمعه اول هر ماه نیز، مقیمان ترخیص شده از مرکز و کلیه دوستان بهبودی می توانند از این امکانات استفاده کنند.
مقیمان و دوستان بهبودی می توانند با هماهنگی قبلی و پرداخت هزینه های مربوطه، جشن های پاکی خود را به صورت خصوصی با دعوت از دوستان و بستگان خویش در این مجموعه برگزار کنند و از سرویس های نوشیدنی، فست فود، میز بیلیارد و پلی استیشن (PS3) استفاده نمایند.

,موفق ترین روش ترک اعتیاد در ایران و جهان , بهترین روش ترک اعتیاد , بهترین روش ترک اعتیاد در ایران ,الگوی موفق ترک اعتیاد , دهکده سلامت وردیج,رویکرد خانواده درمانی, رویکرد اول خانواده,موفق‌ترین مدل ترک اعتیاد,Minesota Model,مدل مینه‌سوتا,آموزش تغییر رفتار

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم