معرفی موفق ترین مرکز درمان اعتیاد

اجتماع درمان مدار به چه معناست و روش درمان ما چرا موفق شناخته شده است.

معرفی اجتماع درمان مدار وردیج ( دهکده سلامت وردیج) موفق ترین روش ترک اعتیاد

اجتماع درمان مدار وردیج (VTC) ، اولین و تنها مرکز اقامتی درمانی محرک ها درایران است که به عنوان یک مرکز پژوهشی درمانی توسط کادر مجرب علمی متشکل از گروه روانشناسان، روانپزشکان، پزشکان و مددکاران به درمان بیماران مبتلا به سوء مصرف می پردازد.
اجتماع درمان مدار وردیج (VTC) از روش ابداعی و منحصر به فرد خود موسوم به روش "ایمان مدار – پرهیز مدار" برای درمان بیماران بهره می جوید. این روش بر مبنای ۲۸ سال تجربه درمانی معتادان و مصرف کنندگان مواد در داخل و خارج کشور پایه گذاری شده است. در این روش ضمن بهره گیری از انواع گرایش های علمی و رویکردهای درمانی جهانی، یک برنامه تلفیقی که با فرهنگ و آیین ملی و مذهبی ما سازگار باشد برای مصرف کنندگان مواد تدوین گردیده است.
در برنامه درمانی وردیج از مدل مینه سوتا که تخصص به همراه ۱۲ قدم را در اکثرمراکز درمانی معتبر آمریکا و دنیا به اجرا درآورده است، به عنوان موفق ترین مدل، بهره برداری می شود.
پایه گذار اجتماع درمان مدار وردیج (VTC) فروهر به علت معرفی روش پرهیز مدار – ایمان مدار در جهان و در کشور، موفق به اخذ جایزه مدنی سازمان ملل در سال ۲۰۰۵ دروین شده است.

ابزارهای بهبودی

جلسه جاذبه این جلسات هر جمعه، در اجتماع درمان مدار وردیج (VTC) برگزار می شود. در این جلسات علاوه بر مقیمان و خانواده ایشان، بهبود یافتگان ترخیص شده از این مرکز نیز شرکت می کنند. در ابتدا برنامه شاد موسیقی و آواز در یک محیط گرم و صمیمی توسط معتادان بهبود یافته اجرا می شود.…

بیشتر بخوانید.

فضا و امکانات دهکده سلامت وردیج

اجتماع درمان مدار وردیج (VTC) درغرب تهران، در دره ای زیبا در دامنه های البرز قرار گرفته است.زیبایی این مرکز به علت وجود رودخانه وردیج و چشمه سارهای طبیعی رشته کوه البرز جاذبۀ خاصی دارد. این فضای آرام و بکر در حد فاصل ۲۰ دقیقه از میدان آزادی قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید.

نقش محیط درمان

نقش محیط در درمان پایگاه علمی دارد. به خصوص برای مصرف کنندگان شیشه که با تنش‌ها، نوسان‌ها، فشارها و حصارهای ذهنی و روانی درگیرند، محیط طبیعی، باز و بدون دیوار و حصار بسیار حیاتی است.

بیشتر بخوانید.

مدل تغییر رفتار

تغییر و تحول حین جهت‌یابی(سم زدایی) که محصول دریافت عشق، توجه و سرویس از همتایان است، جزء لاینفک تحولات بعدی نیز می باشد.

بیشتر بخوانید.

مهارت ها و دوره های آموزشی

دوره های آموزشی کلاسهای ماتریکس و گذر از « مرحله دیوار»- آموزش تغییر رفتار- آموزش چگونگی مراقبت از خود و پیشگیری از رفتارهای پرخطر- آموزش سلسله مراتب و احترام به ساختار اجتماعی- ارتقاء کیفیت زندگی.

بیشتر بخوانید.

روشهای ابداعی و اهداف دوره های اقامتی

روش های ابداعی مرکز:روش های ابداعی مرکز : ۱- دوره بیست و یک روزه درمان اولیه و جهت یابی.
۲- دوره سه ماهه بازتوانی VTC .
اهداف : آموزش تغییر رفتار- آموزش چگونگی مراقبت از خود و پیشگیری از رفتارهای پرخطر-ارتقاء کیفیت زندگی- آموزش مهارت‌های زندگی و . . .

بیشتر بخوانید.

عشق درمانی

بسیاری از ابزارهای این روش که برای معتادان مخدرها تدوین شده است، برای مصرفکنندگان محرکها کاربرد دارد و از آن استفاده می‏شود. در این روش درمانگر اصلی خداست و تیم درمان تسهیلگر درمان است.‏

بیشتر بخوانید.

رویکرد ما

طرح از مدل مینه‌سوتا (Minesota Model) که تخصص به همراه ۱۲ قدم را در اکثر مراکز درمانی معتبر آمریکا و دنیا به اجرا در آورده است به عنوان موفق‌ترین مدل ترک اعتیاد، بهره‌برداری می شود.

بیشتر بخوانید.

موفق ترین روش ترک اعتیاد ایران و جهان

فروهر موسس و ریاست دهکده سلامت وردیج با معرفی روش درمانی نوین موفق ترک اعتیاد مفتخر به دریافت لوح تقدیر و برنده جایزه مدنی سازمان ملل متحد UN ، سال ۲۰۰۵ ،در وین پاییتخت اتریش برای (ابداع روش پرهیزمدار ـ ایمان مدار)‏شد. THE WINNER OF CIVIL SOCIALITY AWARD OF UNITED NATIONS VIENNA

بیشتر بخوانید.

معرفی وردیج به روایت تصویر

VCMA: برنامه ویژه‌ای است که با توجه به نیاز بیمار و خانواده، با در نظر گرفتن وضعیت جسمی، روانی، نوع، مقدار و طول دوران مصرف بیمار، شخصیت، بیماریهای همراه، ناهنجارهای فردی، وضعیت خانواده ، وضعیت اجتماعی و اقتصادی، تدوین می گردد.

بیشتر بخوانید

 

این برنامه‌ها از یک ماه برای ارزیابی و ارائه طرح درمان شروع و سپس با برنامه‌های میان‌مدت و دراز مدت تا یک‌سال ادامه خواهد داشت.

بیشتر بخوانید

مشاوره خانواده و اعتیاد رایگان است برای تماس با ما کلیک کنید

تیم مجرب درمان وردیج ارائه دهنده بهترین خدمات به خانواده بیمار . . .